5 strašidelných miest na zemi.

0 Comments

Dvere do pekla – Derweze, Turkmenistan

Pozrite sa na tú fotku.. tak ako ju vidíte teraz, tak vyzerá táto diera v zemi už štyridsať rokov. Stále horí! V roku 1971 chceli na tomto mieste ťažiť zemný plyn, no vrtná súprava sa pod ťarchou zrútila pod povrch. Aby ochránili životné prostredie, unikajúci metán sa rozhodli na pár dní podpáliť. Nečakali však, že bude horieť desiatky rokov.

Prypiat – Ukrajina

Mesto takmer s 50.000 obyvateľmi bolo evakuované v dôsledku černobyľskej jadrovej katastrofy. Navštívte ich zábavný par, ktoré po spomínanej katastrofe zostala nedotknuteľná.

Grand Hotel Prishtina – Pristina, Kosovo

Hotel v hlavnom meste Kosova už tak  „Grand“nie je. Počas brutálnej balkánskej vojny v 90. rokoch, srbskí radikáli používali hotel ako miesto pre mučenie svojich väzňov. V tom čase by ste určite nechceli byť hosťom toho hotela.

Aokigahara Forest – Japonsko

Tento len leží neďaleko od hory Fuji a má prezývky les samovrahov. Už viac ako 60 rokov, ročne asi 100 ľudí spácha samovraždu v tomto lese. Ide o závažný problém v Japonsky a miestne úrady nevedia ako zastaviť tento problém.

Hanging Coffins – Sagada, Philippines

Miestne kmene malý taký zvyk, že rakvy svojich mŕtvych upevnili na útese v nádeji, že budú bližšie k nebu. Aky máte na to názor?