Srdcervúci príbeh detí ktoré sa narodili 4 mesiace potom, ako ich mama zomrela.

0 Comments

Keď bola Frankielen Padilhová v deviatom týždni tehotenstva, rozrušená telefonovala svojmu manželovi, aby prišiel domov. Našiel ju v obrovských bolestiach hlavy. 21 ročná nastávajúca mamička krátko na to upadla do bezvedomia a skončila v nemocnici. Diagnóza bola krutá – masívny výron krvi do mozgu, v dôsledku ktorého mozog odumrel. Lenže čo ďalej, keď žena nosila pod srdcom dve deti?

Lekári nemali čas dlho si lámať hlavu, čo s pacientkou. Srdce oboch detí bilo, preto bolo najdôležitejšie udržať Frankielen na prístrojoch tak dlho, ako to bude možné. Ihneď po hospitalizácii nasadili žene lieky, ktoré boli podľa nich príčinou toho, že deti v tele matky stále žili. Nebyť nich, možno by už boli zomreli. Nevedeli, ako dlho ešte deti vydržia, ale cieľom bolo pokúsiť sa udržať ich v matkinom lone čo najdlhšie.

Keď Franknielen neskôr robili ultrazvukové vyšetrenie, srdce naďalej bilo. Pre veľké prekvapenie lekárov i všetkých ostatných boli orgány stále funkčné, čo ich viedlo k rozhodnutiu, že ženu musia stoj, čo stoj, udržať v umelom spánku. Najprekvapivejším bol však fakt, že deti stále žili a navyše úplne normálne rástli a prosperovali.


Tento zúfalý stav prežíval Muriel so zvyškom rodiny celých 123 dní. Rovnaký čas robili zdravotníci všetko preto, aby zachránili rastúce deti. Možno ťa prekvapí, že sestričky sa im rozhodli nahradiť nehu, ktorú im ich vlastná matka nemohla dať. Púšťali im hudbu, spievali…V šiestom mesiaci prišli na svet dve nádherné, hoci ešte trochu maličké dvojčatá Ana Vicktoria a Asap. Sestrička a braček, ktoré si rodičia vysnívali, sa okamžite ocitli v inkubátore.
Aj počas tohto obdobia lekári neustále monitorovali Frankielen a dbali na to, aby sa jej orgány poškodili čo najmenej, aby mala stále stabilizovaný tlak. Celý čas ju dopovali liekmi a antibiotikami, aby sa telo neodporovalo. Ešte na začiatku však varovali Mika, že keď sa deti podarí zachrániť a narodia sa, potom už nebudú mať dôvod jeho ženu držať pri živote.

Akonáhle sa detičky narodili, Frankielen lekári odpojili od prístrojov a jej život na zemi skončil. Otcovi zostala staršia dcérka a dve krásne čerstvo narodené dvojčatá, ktoré napriek ťažkému osudu prospievajú a raz z nich vyrastú mladí ľudia pyšní na svojich rodičov.