Toto sa stane s vaším telom, ak prestanete fajčiť! Väčšina fajčiarov zostala prekvapená!

0 Comments

Je to smutné, ale fajčenie je jedným z typických zlozvykov mnohých z nás. Pozitívnou stránkou veci je fakt, že sa ho postupom času čoraz viac ľudí snaží zbaviť. Čo si však budeme rozprávať, nikotín je droga ako každá iná, a tak je pre ľudský organizmus vysoko návyková.

Premýšľali ste však niekedy o tom, čo sa stane s ľudským telom, keď to dokážete a naozaj prestanete fajčiť? Častokrát sa ľudia odhodlajú, zoberú všetky zvyšky svojej silnej vôle a skoncujú s fajčením raz a navždy. Medzi najčastejšie dôvody potom patrí:

zlepšenie ich zdravotného stavu
zlepšenie ich fyzickej kondície
zvýšenie úspor
prevencia proti riziku vzniku rakoviny pľúc

Aké sú ďalšie pozitíva?

Zosilnenie zmyslu

Je vedecky dokázané, že už po 2 dňoch po poslednej cigarete, začne dochádzať k zosilňovaniu Vašich zmyslov, potom čuchu a chuti.

Uvoľnenie dýchacích ciest

Už počas 3 dní po Vašej poslednej cigarete dochádza k uvoľneniu pľúcami a priedušníc. Pozitívnym dôsledkom je tak zlepšenie a uľahčenie dýchania.

Pribudne Vám energia

Zhruba v období 2-3 týždňov odvtedy, čo prestanete fajčiť, sa Vám navráti energie a zlepší sa aj celkový fyzický stav Vášho tela.

Znižuje riziko vzniku rakoviny pľúc

Zhruba po 5-10 rokoch nefajčiarskeho života sa značne znižuje aj riziko rakoviny pľúc.

Telo „nefajčiara“

Po 15 rokoch by ste mali dosiahnuť úroveň zdravého človeka „nefajčiara“ s rovnakým rizikom k vzniku rakoviny.

Čo ďalej?

Ak prestanete fajčiť, zníži sa tiež riziko vzniku cukrovky, krvný obeh začne opäť fungovať normálne a zvýši sa aj priemerná dĺžka Vášho života!